نمایندگان درباره جلسه غیرعلنی ارزی با حضور جهانگیری چه گفتند؟

تاریخ درج محتوا در سایت 1397/02/23

صبح امروز جلسه غیرعلنی مجلس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و شماری از مسئولان دولتی درباره نوسانات بازار ارز برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه 22 اردیبهشت) جلسه‌ای غیرعلنی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، ولی‌اللّه سیف رئیس‌ کل بانک‌مرکزی و مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره مسائل اخیر ارزی برگزار کردند.

برخی از نمایندگان در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم به تشریح این جلسه غیرعلنی مجلس پرداختند.

محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار در مجلس با اشاره به جزئیات این نشست گفت: در این جلسه جهانگیری و ولی‌اللّه سیف درباره نوسانات نرخ ارز و همچنین وضعیت بازار توضیحاتی به نمایندگان ارائه کردند.

وی تصریح کرد: پس از اظهارات جهانگیری و سیف، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، رئیس مرکز پژوهش‌ها و 4 نماینده نظرات خود را  درباره مسائل ارزی بیان کردند.

نماینده مردم شهریار در مجلس ادامه داد: بحث عمومی در جلسه امروز بر سر این بود که شرایط ارز به سمتی برود که اقشار مختلف جامعه اعم از مسافر ساده تا یک تاجر بزرگ مشکلی برای دریافت ارز مورد نیاز خود نداشته باشد.

محمودی شاه‌نشین افزود: در جلسه امروز آقای جهانگیری تاکید بسیاری بر ثبات نرخ ارز در قیمت  4200 تومان داشت و تاکید بر این بود که امسال نیز با تدابیری که اندیشیده شده، مشکلی برای تامین ارز اقشار مختلف نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: دولتی‌ها امروز اعلام کردند همه نیازهای ارزی کشور با ارز 4200 تومانی تامین خواهد شد.

محمدرضا رضایی‌کوچی نماینده جهرم نیز با بیان اینکه یکی از وعده‌های که دولت در این جلسه داد تامین ارز برای واردات بود، گفت: همچنین قول داده شد که ضمن کنترل قیمت ارز نیاز مردم نیز تامین شود.

** تاکید نمایندگان مجلس بر عملیاتی شدن وعده‌های دولت

وی ادامه داد: آقای جهانگیری و مسئولان دولتی قول دادند که برجام مشکلی برای اقتصاد کشور به وجود نیاورد که نمایندگان نیز تاکید داشتند این وعده‌ها نباید در حد حرف بماند و باید ظهور و بروز آن را در عمل دید.

نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان اینکه در این جلسه نقدهای به وجود دلالی در بازار و نبود ثبات در بازار ارز بیان شد، اظهار داشت: اینکه صحبت از ارز 4200 تومانی می‌شود اما برای تامین بخشی از نیازهای مردم قیمت ارز متلاطم و بیشتر از 4200 تومان است. ارز به صورت دلالی خرید و فروش می‌شود که اینها همه مشکلاتی را به وجود می‌آورد. البته قول دادند که این وضعیت را درست کنند.

غلام محمد زارعی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس گفت: اسحاق جهانگیری در این جلسه علت عرضه ارز 4200 تومانی در بازار را تشریح کرد.

وی ادامه داد: معاون اول رئیس‌جمهور معتقد بود که ارائه ارز با این نرخ موجب تثبیت شرایط اقتصادی خواهد شد و به بازار ارز ثبات می‌دهد. اهداف دشمنان در ضربه زدن به اقتصاد کشور را ناکام خواهد گذاشت همچنین رئیس کل بانک‌ مرکزی نیز معتقد بود در بازار ارز ثبات ایجاد شده است و نرخ ارز ثابت خواهد ماند.

قاسم احمدی لاشکی نیز در تشریح جلسه غیرعلنی مجلس نیز گفت: تاکید دولت بر پایدار نگه‌داشتن نرخ ارز بر قیمت 4200 تومان بود.

آدرس روی نقشه

دیدگاه ها

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی