علیپور؛ فِراری فوتبال ایران و آسیا

تاریخ درج محتوا در سایت 1397/07/17

به گزارش "ورزش سه"، یک سال پیش در چنین روزهایی نشریه میرر انگلستان در گزارشی آماری، سریعترین بازیکنان جهان را معرفی کرد. در این گزارش که 10 بازیکن سریع جهان حضور داشتند، گرت بیل با سرعت 36.9 کیلومتر بر ساعت در صدر جدول قرار گرفت و پس از او بازیکنانی نظیر اورلاندو بریو، یورگن دام، آنتونی والنسیا و... درجایگاه های بعدی ایستادند.

 

بیل سال 2010 یکی از به یاد ماندنی ترین کورس ها را با مایکون داشت و همچنین در فینال کوپا دل ری فراری زیبا انجام داد و توانست دروازه بارسلونا را باز کند که همین حالا هم نقل محافل مختلف فوتبالی است. او سریع ترین سرعتی که ثبت کرد نزدیک به 37 کیلومتر بر ساعت بود که اعجاب انگیز و البته دست نیافتنی به نظر می رسد.

 

در گزارش نشریه میرر سرعت 33.6 کیلومتر بر ساعت به نام کریستیانو رونالدو و سرعت 32.5 هم به نام لیونل مسی ثبت شد؛ این در حالی است که علی علیپور مهاجم تیم پرسپولیس توانست در بازی با السد فراری دیدنی در عمق دفاع السد انجام دهد و حداقل، رکورد سریع ترین بازیکن ایران را به نام خود کند. (البته در فوتبال ایران چنین آمارهایی ثبت نمی شوند اما فراری این چنین هم تاکنون کمتر دیده شده است)

 

 

اکنون علیپور با سرعت 33.1 بالاتر از لیونل مسی قرار می گیرد و همچنین نزدیک به رکورد کریستیانو رونالدو خواهد بود. البته نباید فراموش کرد که فوق ستاره های فوتبال جهان این آمار را در تمرین تیم هایشان داشته اند و طبیعی است که در طول مسابقه رکوردشان کمی کاهش بیابد.

 

علی علیپور مهاجم سریع تیم پرسپولیس، درسال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و حالا جزو برترین مهاجمان فوتبال ایران است. نکته جالب این که آقای گل سرخ ها می تواند در سرعت بالا، با دقت به توپ ضربه بزند و این را مدیون تمرینات بدنسازی مارکو و البته تمرکز خودش می باشد. همچنین نباید از یاد برد که علیپور سرعت 33.1 کیلومتر بر ساعت را در دقیقه 85 بازی از خود نشان داد که این موضوع ارزش کار مهاجم شمالی پرسپولیس را بیشتر هم می کند.

 

 

علیپور که این رکورد را در یک لحظه به ثبت رساند، امیدوار است در بازی های بعدی به رکورد سرعت دیگر بازیکنان هم برسد و در سطح جهانی خود را معرفی کند. بی شک چنین سرعت بالایی می تواند او را در مسابقات بین المللی یاری کند و در صورت رسیدن به پیراهن تیم ملی، برای این تیم نیز مفید خواهد بود.

 

فرار دیدنی علی علیپور که منجر به گل پیروزی بخش پرسپولیس شد، مورد توجه هواداران پرسپولیس در شبکه های اجتماعی نیز قرار گرفته و آن ها با عکس هایی جالب، علیپور را به ماشین های فراری که در سرعت زبان زد هستند، تشبیه کرده اند.

آدرس روی نقشه

دیدگاه ها

نام شما  
ایمیل
نظر شما  
متن امنیتی